В клас учителката е наистина върхът. Дори когато наказва Клотер, последния по успех в класа. А в междучасието с приятелчетата, щом не ни вижда Бульона (това е възпитателят), можем да се бием и да си играем на какви ли не игри. Ето защо Николà, Алсест, Жофроа, Йод, Клотер, Мексан, Рюфюс, Жоашен и Анян, любимецът на учителката, нямат търпение да дойде време за училище.

Срещнете се отново с невероятно смешните, будещи умиление лудории и с бликащото въображение на прославения ученик, дело на двамата гениални хумористи Госини и Семпе, в тези нови приключения на малкия Николà.

Excerpt:

Виж илюстрован откъс тук.

Reviews:Вал Стоева on Detskiknigi.com wrote:

В „Малкият Никола тръгва пак на училище” са събрани 16 истории, всички до една свързани с учебния живот. Как се решават задачи по аритметика, разбират ли родителите от изкуство и що за ученици са били самите те – тези и още много други отговори ще открият младите читатели в книгата. Щуротиите на Никола, Йод, Алсест, Клотер и компания със сигурност ще ги вдъхновят за патилански приключения и ще им предложат по-различен поглед към училището. А ако историите попаднат в ръцете на родителите, вероятно ще предизвикат много усмивки – било то криви или щастливи, – защото Госини и Семпе поднасят приключенията на героите си с великолепно чувство за хумор и намигване към детето във всеки читател.