Уш ЛуунУш Луун е родена през 1959 година в Австрия и израства в малко австрийско селце. След завършване на училище се мести в Берлин, където следва комуникационни науки в Свободния Университет. Няколко години работи в радиото и в детски телевизионни предавания. И точно по това време започва да пише по-дълги истории.

Преминава допълнителна квалификация за сценаристи и филмови драматурзи към Ателието за филмови сценарии в Берлин (Berliner Drehbuchwerkstatt) и започва да работи и за киното. Живее ту в Берлин, ту в Източна Фризия на Северно море. „Тук е толкова удивително спокойно, че чудесно мога да пиша книги“, споделя тя.

От 1998 година пише за деца и има написани над 20 детски книги, сред тях поредиците Nele, Pimpinella Meerprinzessin („Морската принцеса Пимпинела”) и трилогията „Макси”. Уш Лун е авторка и на романи за тийнейджъри (Unschuld, Herzgespinst). Много от книгите й са преведени на чужди езици.

Нина ДулекНина Дулек е родена през 1975 г. Тя рисува откакто може да държи молив. Талантът на Нина е „откриван“ два пъти. Първият е в началното училище, когато учителката й обяснява, че търговията в училище е абсолютно забранена. Така младата художничка трябва да прекрати практиката си да продава своите картини на съученици. Вторият път, когато Нина е на 16 години, я открива един издател, който няма никакви проблеми с търговските сделки.

През 2010 г. художничката печели международната награда Dyslexia Quality Award за илюстрациите си към книгата Brilli, das Küken („Очилатко, малкото пиленце“). В работата си използва различни техники и материали, като се започне от графичните илюстрации, премине се през маслени пастели, цветни моливи, акварелни бои, акрилна и смесена техника и се достигне до дигитална илюстрация.

Омъжена е за мъжа на мечтите си и е майка на три деца. Обича дини, кока-кола с портокал и бели листове, на които е разрешено да се драска. В нейната омагьосана къщичка не живеят скачащи мишки, но затова пък има семейство съсели. От време на време ги хваща и ги прекарва с ферибота през река Рейн. Засега Нина Дулек има карта за десет пътувания с ферибота, май и съселите също, защото те винаги намират обратния път към къщи. Ако Нина Дулек не рисува, чете дебели книги, гледа децата или наблюдава птиците.